דימיון מודרך – למען בריאות הנפש והגוף והצלחה בחיים

מהו דימיון מודרך?

דימיון מודרך הוא שיטה המשתמשת בדימיון על מנת להשפיע על המצב הנפשי של האדם, להעלות באופן אסוציאטיבי מחשבות לא מודעות, ולתרגל את השליטה של המוח על תפקודים גופניים. שיטת הדימיון המודרך משלבת שיטות הירגעות והרפיה, והיא כוללת ויזואליזציה (החזיה) של פרטי עצמים, מצבים וגם דימוי של שימוש בחושים נוספים.

דימיון מודרך כשיטה לטיפול בכאבים פיזיים ומצבים כרוניים שונים

דימיון מודרך יכול לשמש כטיפול במצבים כרוניים שונים, למשל: חרדה, לחץ דם גבוה, דחק וכאבי ראש. כעיקרון, את הפעילות של דמיון מודרך מבצע אדם אחד, המשמש כמדריך והוא זה שמנחה אדם אחר או קבוצה כיצד לנהוג. מטרתו של המדריך היא לסייע למודרכים לחוות את החוויה באופן מלא עד שהם יהיו מסוגלים ליצור בכוחות עצמם את החוויה של ההחזיה.

הטכניקה של דימיון מודרך גורמת למטופל לחזות את עצמו חזק, בריא ומשוחרר מהבעיה הפסיכולוגית או הבריאותית שהוא סובל ממנה. על מנת שהטיפולים ישפיעו באופן המירבי, המנחים נוהגים לערב את מירב החושים בתהליך של דמיון מודרך. במהלך הטיפול המנחה מורה למטופל לדמות מראות בגוונים עזים, לשמוע קולות, לחוש את תחושות הגוף, כולל טעם וריח, וגם, לחוות רגשות באופן עז ככל שניתן.

דימיון מודרך

דימיון מודרך ככלי להשגת מטרות ויעדים

השימוש בטיפולים של דימיון מודרך נעשה גם עבור מטרות נוספות. אנשים רבים משתמשים בטיפולים של דמיון מודרך, על מנת לשפר את סיכויי ההצלחה בתחומים נוספים בחייהם. בעיני רבים, השגת כסף והצלחה, קשורים ליצר ההישרדות של האדם. כאשר אדם חי ללא דאגות כספיות ומרגיש שהוא מצליח בתחום עיסוקו, הוא חווה אנרגיות חיוביות, שמדרבנות אותו להמשיך הלאה, ומקרינות לסביבתו הקרובה. כדי להגיע למצב שהוא משוחרר מאנרגיות ומחשבות שליליות, שחוסמות את דרכו להצלחה, האדם מחפש דרכים כיצד להשתחרר מהמחשבות והאנרגיות השליליות.

באמצעות דמיון מודרך ניתן לסייע לאנשים להשתחרר מאמונות טפלות החוסמות את ביטחונם העצמי, שהם מסוגלים להצליח. דימיון מודרך אף משחרר את האדם מתבניות חשיבה שגויות ומעכבות, החוסמות כל ניסיון של חשיבה חיובית ויצירתית. רובן הגדול של תבניות החשיבה השליליות דוחקות באדם להיות “מציאותי” ולהקטין את גובה הציפיות שלו, כאשר הוא מתכנן מהלכים כלכליים שונים. משפטים כמו “כסף הוא שורש כול הרע”, “אין מספיק לכולם”, “בשביל כסף צריך לעבוד קשה”, “כסף אינו צומח על העצים” ודומים להם, הינם משפטים שרבים גדלו עליהם, וחוסמים כל ניסיון של אנשים שרוצים להתקדם בדרכים יצירתיות, ומונעים מהם להתקדם, בגלל חששות פנימיים.

 טיפולים של דמיון מודרך עוזרים למטופלים, להתנתק מתבניות החשיבה השליליות, ליצור ולפתח תבניות חשיבה חיוביות, לתת דרור לדמיון החיובי וליצירתיות, ולהרגיש שכל יום נולדים מחדש, עם כוחות בלתי נדלים של אנרגיות חיוביות. כאשר האדם מרגיש שהוא מסוגל להניע תהליכים שונים, ולהתמודד עם כישלונות, או חסמים בדרך להגשמת חלומו, הוא יוכל להוציא לפועל תכניות, שהוא עיכב במשך שנים, בגלל חסמים וחשיבה שלילית.

 

דימיון מודרך הוא רק אחד הכלים שבאמצעותם משתמש מיכאל גורביץ בקורס שלו מיליונר מיינדסט – קורס המבוסס על העיקרון של חשיבת עושר, אם כי אפשר ליישם את השיטה הזו להשגת (כמעט) כל מטרה מדידה בתוך 90 יום או פחות. למידע נוסף על הקורס של מיכאל, מיליונר מיינדסט – לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *