מיכאל גורביץ – הרוסי שקנה את ההאמר שלו

אם הייתה תחרות של סיפורי סינדרלה ישראליים – מיכאל גורביץ סביר להניח שהיה נחשב לאחד המועמדים המובילים, אחרי הכל – איזה סיפור יכול להתאים יותר מסיפורו של עולה חדש שהחל את חייו בישראל בשכונת קראוונים, סבל מהתעללות נפשית ופיזית של הילדים בכיתה שלו ולמרות הכל – הפך לאלוף ישראל בריצה, זכה במדליית ארד באולימפיאדת שנחאי לנוער, הקים מספר עסקים, נשא לאישה את אשת חלומותיו, קנה לעצמו את ההאמר שחלם עליו וחי חיי מותרות?

מצד שני – לקרוא לסיפור של מיכאל גורביץ “סיפור סינדרלה” עושה למיכאל סוג של עוול, כי בסיפור של מיכאל – לא היו קסמים ולא הייתה פיה טובה. מה שהיה שם זה בעיקר עבודת מיינדסט.

אז, איך סיפורו של מיכאל גורביץ מתחיל?

את סיפורו בישראל מתחיל מיכאל בסביבות גיל 9, בשנת 1990, בשכונת קראוונים בעכו, והמשבר לראות את אביו שעבד בברית המועצות כמנהל מפעל מתפרנס בישראל כמנקה דגים בנמל, ואמא בעלת תואר שני ברפואה שעבדה במשרד הבריאות בברית המועצות ובארץ לא מצליחה למצוא עבודה ונשארת מובטל – לא עשה לו את החיים קלים.

גם הילדים בבית הספר שבו למד בעכו לא ממש חיבבו עולים חדשים בכלל, ואותו בפרט, וכמעט בכל הזדמנות שהייתה להם קיללו אותו, ירקו עליו, זרקו עליו אבנים והיכו אותו, ואת המקלט מצא מיכאל בין חומות העיר, שם הרשה לעצמו להסתכל על הים, לבכות ולקוות שמתישהו, משהו ישתנה.

השינוי החל כאשר המשפחה הצליחה להרשות לעצמה לעזוב את שכונת הקראוונים של עכו, ולעבור לבית קטן בנצרת עילית, אך מיכאל שמגיע אחרי תקופה לא קלה בבית הספר היסודי בעכו, עם בעיות התנהגות לא קלות מצליח לקבל צ’אנס ולהתקבל לכיתת ספורט בחטיבת הביניים, כי הוא מבין שאם יעביר את הפוקוס שלו אל הספורט, ויפסיק לעסוק בכל מה שלא מסתדר – השינוי יגיע משם.

הכל מתחיל בראש, באמונה שלנו במה שיכול לקרות

מיכאל מבין שהכל יתחיל אם הוא יאמין בעצמו, ובשילוב עם האהבה שלו לריצות – הוא מצליח להוביל את עצמו לאימונים מתאימים, ותוך זמן קצר זוכה כאלוף הצפון בריצה, לאחר מכן כאלוף ישראל בריצה ומספר שנים לאחר מכן, בשנת 1998, בהיותו בן 17 – זוכה במדליית ארד באוליפידאת שנחאי לנוער

מיכאל גורביץ

מיינדסט, זה כל הסיפור

התובנות של מיכאל גורביץ לכך שהכל מתחיל במיינדסט שלנו – במערכת האמונות שלנו והמחשבות שלנו ושל מה שאפשרי עבורנו, כי האמונה של מה אפשרי עבורנו היא בעלת ההשפעה הגדולה ביותר על הפעולות שלנו.

אחרי הכל זה הגיוני, לא? אם לא נראה לנו שנצליח לבצע משהו, מלכתחילה לא נתאמץ, ואז ניכשל ואז נוכל להוכיח לעצמנו שבאמת צדקנו לגבי האמונה שלא נצליח…

מצד שני – אם אנחנו מאמינים שכן נצליח – הסיכוי שנעשה את המקסימום שלנו יהיה גבוה יותר, ואז – או שנצליח או שלא. אם נצליח – האמונה שזה אפשרי עבורנו תתחזק. אם לא נצליח – גם במקרה הזה יהיה לנו קל יותר להבין שזה לא כישלון, זה פשוט לא עבד במקרה הספציפי הזה ותמיד אפשר לנסות שוב ושוב ושוב.

התפיסה הזו, שמרבית המאמנים והקואצ’רים המובילים בעולם מובילים, משמשת גם את מרבית העשירים אשר פועלים לפיה, וזו הסיבה שלטכניקה הזו, שמיכאל עובד על פיה כבר שנים, והיא זו שאפשרה לו להגיע לתוצאות בלתי רגילות בריצה, והיא זו שאפשרה לו לפתח מספר עסקים רווחיים בשנים האחרונות – מיכאל קרא בשם “מיליונר מיינדסט” – כי מרבית העשירים בתקופתנו (אלא שהרוויחו את עושרם ולא ירשו אותו הם הרוב בשנים האחרונות) – הבינו שהם צריכים לחשוב כמו עשירים כדי לנקוט בפעולות שיובילו אותם להצלחה כלכלית.

בימים אלה מיכאל שחרר סדרת סרטונים בשם “מיליונר מיינדסט”, שבה הוא מספר על התהליך שעבר, על התובנות שלו ואיך כל אחד מאיתנו יכול להשתמש בזה במקום הספציפי שלו בחיים כרגע. לצפייה בסדרת הסרטונים – לחצו כאן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *